2. Kaytarmak

Kaytarmak

 

Bu hafta blogda kaytarmayı konuşuyoruz.

Hiç başlayıp da bitiremediğiniz işler oldu mu ? Peki ya sizce neden ?  

Bir dünya düşünün. ''Bu dünyada öğrenciler ödevlerine çizgi atıp oyun oynar. Kısa boylu patronlar emir verip sorgulamak yerine sırf bir görevin emrini değil adını söyleyip maç seyreder, tavuklar folluğa oturur, yumurtlamak  yerine horozla sohbet eder.  Güller baharda koku salmak için sadece küçük bir tomurcuk verip gökyüzünü seyreder, Marangozlar bir tahtayı ucundan kesip  diskoya  gider .'' Nasıl mı yapıyorlar ? Sırf kaytarıp hiçbir işi bitirmiyorlar. Hep eğlen hep eğlen. Emin olun azimle 15 dakika uğraşsalar bütün işleri biter

Biliyorum siz de diyorsunuz bu dünyadan bize ne ? Hemen söyleyeyim çoğu kişinin dışarıdan görülen dünyası böyle bir dünya. Kız mı Bale kursunda kendini dansa vermiyor, keman kursunda senfonileri öğrenmeden geliyor, Erkek mi dersten başka bir yerde,  ödevini hele hiç yapmıyor vb. yorumlar herkes için sık sık yapılıyor. Neden mi ? Sırf kaytarıyoruz diye.

Unutmayın ;

Kaytarmak,  şeytanın çatalına bağlı olan ve işlerinizi bozan bir kilittir. Kaytardığınızda bu kilidin bir ucu size bir ucu çatala bağlanır . Her kilidin anahtarı ise azimdir.